Het Werk in de OR: Controles Inspectie SZW in gevaar door toename arbeidsongevallen. OR Doe je Ding!

OR zegt JA of NEE.

Het Werk in de OR: Controles Inspectie SZW in gevaar door toename arbeidsongevallen. OR Doe je Ding!

OR zegt JA of NEE.

De OR verleent instemming aan de Risico-Inventarisatie, Evaluatie (RI&E) en Plan van Aanpak (PvA). Jouw collega’s moeten op de OR vertrouwen of de afspraken rondom de RIE en het PVA wel goed nageleefd worden. Het Aantal ongelukken op de werkvloer is vorig jaar met 14 procent gestegen ten opzichte van 2015.De tijd tikt door. Pak jij je verantwoordelijkheid?

Eigen verantwoordelijkheid werknemer

Elke werknemer mag de RIE en het PVA opvragen bij de verantwoordelijke medewerker. Dus de rol van de OR ontslaat je collega er niet van niet om ook zelf verantwoording te vragen bij de beheerder van de RIE. Wie is de beheerder van de RIE, PvA in jouw organisatie?

Economie trekt aan, meer ongelukken op de werkvloer

De inspectie SZW meldt dat zij niet meer voldoende tijd heeft voor toezicht en preventieve controles bij werkgevers. Het volledige jaarverslag van de SZW vindt je hier. Veelal is een niet actuele RIE en PVA een signaal dat de aandacht voor arbeidsveiligheid minder is geworden. Volgens SZW hebben te weinig bedrijven in Nederland een actuele RIE. Wanneer heb jij, als OR-lid, de RIE voor het laatst echt aandacht gegeven?

Wat doe je als OR met ARBO

De OR spreekt af de verantwoordelijke collega, de arbo-arts of andere interne of externe deskundigen. Stel vragen waarmee jullie geïnformeerd worden, vraag om de documenten die erbij horen. Maak heldere afspraken en zorg dat er een vervolg komt. Aandacht voor ARBO stopt nooit. Welke veiligheidsrisico’s zie jij zelf op je werkplek?

Je wilt als OR hiermee aan het werk

Dus wees als OR alert op de belangrijke documenten waarin staat welke risico’s er zijn en welke aangepakt worden (DE RIE en PVA). Wil je weten hoe je effectief en dus met resultaat aan de slag gaat met ARBO neem dan contact op met mij voor een eerste kennismaking en gratis inventarisatie. 06 151 89 257 of Hielke@HBUOR.nl

Reacties worden op prijs gesteld!

8.4

Score voor HBU Training en advies… na 31 ervaringen.

  • "Deze trainer heeft veel ervaring en kennis, kan goed peilen waar de behoefte van de groep ligt en zorgt ervoor dat je als team echt een stapje verder komt met een cursus die zowel leerzaam als leuk is."
  • "Positieve training. Theorie waar nodig. Discussie waar mogelijk en oefening waar gewenst met ruimte voor eigen initiatief. Voor onze medezeggenschap is een concreet resultaat dat we ons beter willen profileren m.b.v. agile werken. De basis daarvoor is gelegd tijdens training."
  • "Uitwisseling met OR van andere bedrijfstakken. Aanpak, ideeën. Vooral praktische insteek en het voor houden van spiegel zorgt ook voor andere kijk op je eigen werk en aanpak. Dat werkt erg prettig. "
  • "Leuke inspirerende training met weer een andere kijk op het voeren van dagelijks bestuur. Ondanks de jaren lange ervaring in de medezeggenschap, heb ik weer voldoende geleerd en bagage meegekregen om onze mensen te inspireren en mee te bewegen."
  • "Goede training van een trainer die op een plezierige manier gaat voor resultaat. Het prettige is dat hij je bij de les houdt, zorgt voor zinnige discussies en niet schroomt om in te grijpen als te veel van de koers wordt afgeweken."
  • "leerzaam, zinvol, to the point, goed ingaan op dagelijkse omstandigheden, fijn om afwisseling te hebben door middel van korte pauzes waardoor de aandacht er goed bij gehouden kon worden. Ook fijn dat er op z'n tijd een grapje gemaakt wordt. Deskundig persoon"
  • "Heldere uitleg, vriendelijk en geduldig persoon, goede methodes om zaken duidelijk te maken. Structuur en overzicht kan beter, niet altijd duidelijk waar we mee bezig waren of wat we gingen doen."
  • "Goed is dat hij rekening houdt van de wensen van de mensen .En zelfs tijdens de cursus gewoon kan afwijken van het programma . Fijne Trainer verheug me op de volgende cursus "
  • "Heb helaas maar een deel van de cursus meegemaakt, maar wel de essentie begrepen: adviseren doe je zo vroeg mogelijk! De trainer heeft niet alleen heldere sheets, maar laat je de boodschap ook zelf ervaren. "
  • "goed theoretisch kader aangeboden met goede vertaling naar praktisch handelen en goede praktijk oefeningen. Er hadden iets meer persoonlijke terugkoppelingen gegeven kunnen worden het begin was iets aftastend en onduidelijk tweede deel vond ik erg goed "
Deel je ervaring

Contactinformatie

  • HBU Training en Advies
  • Karel Doormanlaan 187
  • 3572 NV Utrecht
  • KvK nummer: 64897710
  • BTW nummer: NL176472538B01

© 2025 HBU Training en Advies

HBU Training & Advies is een Kwalisites logo Kwalisite